Rożki Obfitości

Tyta pierwszoklasisty – obowiązkowy element pasowania na ucznia

Zwyczaj wręczania tyty pierwszoklasisty podczas uroczystości ślubowania, przyjął się na dobre w każdym rejonie Polski. Aż trudno w to uwierzyć, że tradycja ta pochodzi z ziem niemieckich. Dzisiaj, mało kto wyobraża sobie organizację pasowania na ucznia bez tych wspaniałych upominków. Pokochali  je nie tylko rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim dzieci.

 

Jak wyglądają Tyty dla pierwszoklasistów?

Rożki obfitości, popularnie zwane tytami, są to kartonowe stożki wykonane ze sztywnego kartonu. Umieszczone na nich elementy graficzne związane są z obchodami ślubowania pierwszoklasisty. Najczęściej są to uśmiechnięte dzieci w biretach oraz inne symbole związane z edukacją, m.in. sowa-profesor, plecaki czy ołówki.

Bardzo ważna jest ich kolorystyka. Z jednej strony dominującymi kolorami powinny być granat oraz niebieski, symbolizujące uporządkowanie oraz edukację, z drugiej strony tyty muszą być radosne, żywe, kolorowe i zachęcające. Jak to połączyć? Nie ma problemu. Osiągnęliśmy świetny efekt stosując wyjątkowo głęboką kolorysykę. 

Warto zwrócić uwagę na elegancki, szeleszczący celofan, doskonale dopasowany do kształtu rożków. Właśnie on jest "wisienką na torcie" która dodaje uroku. Do niego wkładamy tyty ze słodyczami a następnie przymocowujemy zawieszkę imienną. Całość zawiązujemy na kokardę. Tak przygotowane rożki wyglądają magicznie!

 

Wielkości rożków dla pierwszaków

Zgodnie z tradycją, rożki dla pierwszaków powinny być nie tylko bardzo kolorowe, ale i olbrzymie. Właśnie dlatego najczęściej wybieranymi tytami są te o największych rozmiarach. Zdecydowanie dominują rożki o długości 60 cm. Posiadają bardzo dużą pojemność, dzięki czemu pomieszczą naprawdę dużo upominków.

Świetną propozycją i prawdziwym hitem są także rożki o długości 55 cm. Jest to nowość przygotowana na nadchodzący sezon. Warto zwrócić uwagę na ich kształt z "główką" 3d. 

Najmniejszymi rożkami, jakie przygotowaliśmy dla pierwszoklasistów są te o długości 37 cm. Pomimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru, wyglądają bardzo efektownie. Ich smukła sylwetka i dobrze dopracowany kształt sprawiają, że są prawdziwym hitem sprzedaży na ślubowanie pierwszoklasistów. Natomiast, dzięki mniejszej pojemności, łatwo możemy je napełnić słodyczami nie nadwyrężając budżetu.

Pamiętaj, iż podana długość jest długością samej tyty kartonowej. Natomiast po zapakowaniu w celofan i zawiązaniu na kokardę, rozmiar rożków zwiększy się o kilka cm.

Copyright: 2020 DyplomyDlaDzieci.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store