Jesień

Dekoracje Szkolne Jesień. Najpiękniejsze ozdoby do sali

W kategorii Dekoracje Szkolne Jesień, znajdziesz najpiękniejsze ozdoby do swojej sali. Produkując je, zrobiliśmy wszystko, aby miały równie wspaniałą kolorystykę, jak ta przepiękna pora roku. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię do stworzenia ślicznego, jesiennego zakątka, w którym maluchy będą czuły się wspaniale.

 

Nadchodzi jesień...

Zaledwie trzy tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego, przychodzi czas, aby pożegnać ukochane lato. Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze a słońce świeci coraz niżej. Nadchodzi jesień. Wiele osób uważa ją za najpiękniejszą porę roku. Dzięki usychającym liściom, świat zaczyna nabierać czerwono-złocistych barw. Albert Camus napisał o niej przepiękne zdanie: "Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem".

Jesień dla wielu jest zdecydowanie jedną z najpiękniejszych pór roku. Nie ma w tym nic dziwnego, że magiczne kolory złota, czerwieni, brązu i pomarańczu, zaczynają dominować we wrześniu, w każdej szkolnej sali oraz w przedszkolach. Dekoracje szkolne Jesień to magiczna kolekcja o niespotykanej kolorystyce, która pomoże Ci stworzyć prawdziwie niespotykany klimat.

 

Jesień w szkole i przedszkolu

Podobnie jak inne pory roku, kalendarzowa jesień, rozpoczyna się zawsze o stałej porze. jej nadejście świętujemy  23. września. W edukacji wczesnoszkolnej, jest to wyjątkowy dzień oraz doskonała okazja do tego, aby przystroić okna i „gazetki” wspaniałymi, jesiennymi dekoracjami. Jest to również idealny okres do tego, aby wybrać się z maluchami na „kolorowy” spacer oraz przeprowadzić inspirujące, jesienne zajęcia.

Nadejście kalendarzowej jesieni, to także doskonały moment do tego, aby zmienić wystrój w szkolnych klasach oraz przedszkolach. W połowie września, ozdoby związane z rozpoczęciem roku szkolnego, powoli ustępują miejsca jesiennym dekoracjom. Które wzory warto wybrać? Oto kilka informacji, dzięki którym stworzysz niezwykły, jesienny klimat, w którym dzieci będą czuły się wyśmienicie.

 

Dekoracje jesienne do przedszkola i szkoły

Wśród dekoracji jesiennych do przedszkola i szkoły dominują czerwone oraz złociste liście. Oczywiście, nie mogło zabraknąć grzybków, kasztanów oraz żółtych słoneczników. Duża popularnością cieszą się także ptaszki na gałązkach, oraz ukochane przez dzieci wiewiórki. Na szczególną jednak uwagę zasługuje prześliczna "Pani Jesień" oraz napis przedstawiający tą porę roku. Ze względu na swój wspaniały design, kolorystykę oraz wysoką trwałość, są to najczęściej wybierane ozdoby jesienne na rynku!

 

Najpopularniejsze Dekoracje do przedszkola Jesień

Przyozdobienie przedszkolnych pomieszczeń nabiera szczególnego znaczenia. Pozwala bowiem stworzyć klimat, w którym dzieci czują się znacznie lepiej. Ponieważ jesień jest najbardziej kolorową porą roku, warto zrobić wszystko, aby dekoracje do przedszkola prezentowały się równie wspaniale. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała Pani Jesień. Ubrana w liściastą suknię, wygląda rewelacyjnie. Ozdoba występuje zarówno w różnych rozmiarach, jak i w dwustronnej wersji „na okna”. Stała się prawdziwym hitem i już w pierwszych dniach od premiery, trafiła do setek przedszkoli :)

Ozdobny napis "Jesień". Nie znajdziecie nigdzie dekoracji, o aż tak wspaniałej intensywności kolorystycznej. Absolutnie powinien ozdobić salę, w której prowadzisz zajęcia! Dekoracja Skarby jesieni. Zawiera kolorowe liście, grzybki oraz wesołe wiewiórki. Jesienne zwierzaki i ptaszki. Zdecydowanie najbardziej pozytywne wzory ozdób. Spójrz tylko na uśmiechnięte jeże, wiewiórki z parasolkami czy ptaszki śpiewające na kolorowych gałązkach. Czy nie są wspaniałe?

 

Naturalne dekoracje jesienne, czyli wychodzimy z dziećmi na spacer

Mamy wielkie szczęście, że polska złota jesień jest naprawdę przepiękna, a we wrześniu nie brakuje słonecznych dni. Grzechem byłoby nie zabrać maluchów na inspirujący spacer, w poszukiwaniu naturalnych dekoracji jesiennych, prawdziwych skarbów tej pory roku. Nawet w dużych miastach można odnaleźć kolorowe liście, żołędzie, kasztany czy szyszki. Maluchy z radością je pozbierają. Niech staną się prawdziwymi dekoracjami jesiennymi od samej matki natury!

 

Symbole jesieni – dekoracje szkolne od natury

Jesień hojnie obdarowuje nas swoimi darami. Oto kilka najpopularniejszych symboli jesieni. Wiele z nich może stać się naturalnymi dekoracjami szkolnymi i pomogą Ci przyozdobić salę w szkole i przedszkolu:

  • kolorowe liście – od zieleni, poprzez kolory złota, żółci, czerwieni aż po brąz. Najpiękniejsza paleta jesiennych barw. Nie musisz ich kupować, możesz pozbierać razem z maluchami w każdym parku.
  • słoneczniki – to one zatrzymują w sobie promienie słońca. Jak zacznie go brakować pod koniec października sprawiają, że czujemy się, jakby jesień dopiero się zaczynała.
  • szyszki, kasztany i żołędzie – absolutne „must have” w każdej sali. Idealne również do wykonania ozdób przez dzieci oraz przeprowadzenia prac plastycznych. Kto zrobi z nich najładniejszego ludzika?
  • grzybki – nie ma znaczenia, czy będą to okazałe, brązowe borowiki, pomarańczowe rydze, czy też niezwykłej urody , czerwone muchomorki. One również nieodłącznie związane są z tą magiczną porą roku.
  • dynia – choć często wiążemy ją ze świętem halloween, również należy do symboli jesieni

Jesień to także ogniska, kałuże oraz snujące się mgły. Fajnie będzie, jeżeli i one pojawią się w Twojej szkole i przedszkolu. W kolekcji „symbole jesieni”, znajdziesz również dekoracje, symbolizujące te zjawiska.

 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając dekoracje jesienne?

Dla wielu osób, najważniejszym czynnikiem jest niska cena. Dla innych, walory estetyczne. Wybierając jednak dekoracje jesienne, warto jednak zdecydować się na wzór, który będzie trwały i posłuży nam nie tylko przez cały okres jesieni ale i następne lata. Wybierając trwałe produkty, pomagasz nam chronić środowisko. Ozdoby, jakie znajdziesz w naszym serwisie, wykonane są ze sztywnego papieru. Ponadto, do druku nie używamy atramentowych drukarek, a profesjonalnych pras cyfrowych. Dzięki tym urządzeniom, kolory są niezwykle mocno nasycone, nie mażą się i wyglądają równie dobrze po długim czasie.

 

Jesienne dekoracje do wydruku

Coraz mniej osób decyduje się na samodzielny wydruk dekoracji. Związane jest to z rosnącymi cenami papieru, atramentów do drukarek oraz folii do laminowania. Oczywiście, także z ilością czasu, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie ozdób. Niemniej jednak, dla osób pragnących wykonać dekoracje we własnym zakresie, udostępniliśmy pliki PDF do wydruku. Dostępne są zarówno wzory kolorowe, gotowe do wydrukowania, jak i elementy, przeznaczone do pokolorowania przez dzieci.

 

O czym jeszcze warto pamiętać, przygotowując jesienny wystrój sali

Wzory jesiennych dekoracji są wygodne w użyciu i prezentują się prześlicznie. Nie zapomnijcie jednak o ozdobieniu swoich sal, gablotek oraz ścian naturalnymi "owocami" tej przepięknej pory roku. W każdej sali powinny się znaleźć żołędzie, kasztany, naturalne liście oraz gałązki. Dzięki temu, każde dziecko będzie czuło się wspaniale, a przecież o to chodzi!

Oferta specjalna

Dołącz do nas i zgarnij rabat na swoje zakupy!

Facebook

Startujemy z facebookiem. Dołącz do nas!

Copyright: 2024 Galanteria DyplomyDlaDzieci.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu

Oprogramowanie KQS