Birety B10 – instrukcja złożenia

Birety kartonowe zostały w taki sposób zaprojektowane, aby były proste w złożeniu oraz nie ulegały uszkodzeniu w transporcie. Przymocowaliśmy do nich także chwost, dlatego Twoje zadanie ograniczy się wyłącznie do wykonania kilku prostych kroków: zgięcia skrzydełek bocznych, połączenia zapięć, uregulowania średnicę obwodu głowy i założenia gumeczki.

Pomimo tego, ze zadanie jest naprawdę proste, przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową instrukcję z dokładnymi rycinami.

Instrukcja złożenia biretów

Aby uniknąć pozostawienia śladów palców, zachęcamy do wykonania poniższych kroków czystymi, suchymi dłońmi lub do użycia bawełnianych, roboczych rękawiczek. Kroki 1-4 możesz przygotować wcześniej, np. w domu. Końcowe spięcia (pkt. 5-7) wykonaj w sali, gdzie odbędą się uroczystości.

  1. Rozłóż biret całkowicie na płasko, białą stroną do góry:

2. Złóż dwa boczne skrzydełka do środka, tak jak to przedstawia ilustracja poniżej. Zgięcia należy wykonać dość mocno tak, aby karton dostosował się do nowego położenia. Kilkukrotne zgięcie kartonu, raz w jedną, raz w drugą stronę, ułatwi to zadanie.

3. Wykonaj identyczne zgięcia (jak w pkt. 2) dla pozostałych dwóch bocznych skrzydełek, składając je do środka:

4. Wsuń znajdujący się na narożniku „języczek” do przygotowanego nacięcia. Nieznaczne odchylenie od siebie skrzydełek bocznych ułatwi Ci to zadanie. „Języczek” powinien schować się całkowicie tak, aby zaskoczył malutki ząbek, trzymający zapięcie. Postaraj się go nie uszkodzić. To on odpowiada za trzymanie zapięcia. Powtórz pkt 4 dla zapięcia w każdym narożniku.

5. Odegnij elementy trzymające głowę dziecka w taki sposób, aby móc je ustawić w pozycji prostopadłej do płaszczyzny biretu:

6. Połącz ze sobą zapięcia, odpowiadające za trzymanie się głowy. Do dyspozycji masz aż 4 stopnie regulacji. Wybierz odpowiednie, w zależności od wymaganego obwodu:

7. Przeciągnij gumeczkę zakuwaną przez otworki znajdujące się po przeciwległych narożnikach. Zakucia powinny znajdować się po stronie wewnętrznej:

Jak rozłożyć birety

Ponieważ birety zrobione są z kartonu, wszystkie czynności należy wykonać bardzo delikatnie. Uszkodzenie jakiegokolwiek elementu (w szczególności zapięć) uniemożliwi ich ponowne użycie.

  1. Wyjmij gumeczkę zakuwaną
  2. Ostrożnie odepnij 2 przeciwległe zapięcia regulacji obwodu biretu. Należy to zrobić w odpowiednią stronę tak, aby nie uszkodzić „ząbka” zapięcia.

3. Złóż biret na płasko. Nie ma potrzeby rozpinania pozostałych elementów. Przechowaj birety rozłożone na płasko, najlepiej będzie je czymś docisnąć oraz zabezpieczyć przed chłonięciem wilgoci. ʭ