Rożki Obfitości – czym możesz je wypełnić? Kilka ciekawych propozycji

Wybór odpowiedniego Rożka Obfitości nie jest łatwym zadaniem. Pośród tak wielu przepięknych wzorów dostępnych na rynku, ciężko jest zdecydować się na odpowiedni wzór.

Gdy już przebrniesz przez pierwszy etap, czyli wybór odpowiedniej tyty, od razu pojawia się kolejny dylemat. Czym je wypełnić, aby zrobić dzieciom dużo radości i nie nadwyrężyć budżetu? Chętnie Ci podpowiemy, gdyż mamy kilka słodkich pomysłów 😉

Rożki Obfitości – jak tanio wypełnić

Pierwszym pomysłem jest oczywiście wypełnienie ich słodkościami. Nasze standardowe rożki o długości 37,5 cm są na tyle duże, aby wyglądały super atrakcyjnie, a na tyle małe, aby nie nadwyrężyć Twojego budżetu.

Wypełnisz je bez problemu cukierkami, czekoladkami oraz różnego rodzaju smakołykami dla dzieci. Ciekawym pomysłem wydaje się też umieszczenie w nim małej zabawki i dopełnienie jego pozostałej pojemności słodyczami. A co z większym rożkiem 60 cm?

v
Małe rożki obfitości

Duże Rożki Ofitości oraz Tyty pierwszoklasisty to olbrzymie pojemności!

Rożki Obfitości oraz Tyty pierwszoklasisty o długości 60cm mają sporą pojemność, dlatego wypełnienie ich samymi słodyczami kosztowałoby kilkadziesiąt złotych. Dla wielu przedszkoli i rodziców może okazać się to zbyt kosztowne. Poza tym czy dzieco będzie chciało dźwigać tytę o wadzę 5 kg do domu? Zapewne nie.

Tyta Pierwszoklasisty R-20 ma ponad 60 cm długości
Przykładowa Tyta Pierwszoklasisty R-20 z motywem dzieci w biretach
Śliczny olbrzym, którego z łatwością wypełnisz zdrowymi produktami

Aby rozwiązać ten problem w bardziej ekonomiczny sposób, można do rożka włożyć paczuszkę z chrupkami, która jak wiemy, jest dość obszerna, a pozostałą zawartość wypełnić cukierkami. W większych rożkach można również umieścić zabawkę bądź przydatne przybory szkolne, kredki lub kolorowanki, a na osłodę wsypać dodatkowo garść cukierków.

Rożki obfitości – czym wypełnić, pamiętając o zdrowiu dzieci?

Jeśli przywiązujesz wagę do zdrowego żywienia, nasza druga propozycja na pewno przypadnie Ci do gustu. Owoce świetnie nadają się do wypełnienia Rożka. Są równie słodkie, jak słodycze a do tego są zdrowe i pożywne! Banany, jabłka, mandarynki, kiwi, które dziecko ich nie lubi? Również wszystkie suszone owoce oraz orzechy są świetną przekąską dla maluchów.

Żeby jednak całkowicie nie pozbawiać dzieci smaku jakże wspaniałej czekolady, można samodzielnie upiec pyszne ciasteczka czekoladowe, które z pewnością będą znacznie zdrowsze niż te zakupione w sklepie. Do tego zdrowy soczek bądź jogurt i gotowe! Rożek będzie wypełniony aż po same brzegi!

Myślę, że nasze propozycje mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne. Dzieci będą zachwycone, a Ty nie musisz już martwić się czym je wypełnić, aby nie wydać fortuny.
Jeżeli chcesz dać dzieciom dużo słodkości ale nie jest Ci obojętne ich zdrowie, możesz połączyć oba pomysły i stworzyć niepowtarzalną niespodziankę dla dzieci – rożek obfitości jakiego jeszcze nigdy nie dostały!

Jeden komentarz do “Rożki Obfitości – czym możesz je wypełnić? Kilka ciekawych propozycji”

  1. U nas w przedszkolu, zawsze dajemy cukierki, ale nigdy nie zapominamy o owocach. Obowiązkowo musi znaleźć się jabłuszko, banan i inne wartościowe produkty. To ważne, zwłaszcza, że uczymy dzieci w przedszkolu dobrych nawyków, także żywieniowych. Warto zacząć od najmłodszych lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.